Informatsioon elukohajärgse kooli määramise kohta

Esimeste klasside õpilastele elukohajärgse kooli määramise taotlusi saab Tallinna Haridusametile esitada 1.-15. märtsini 2022.

Taotlusi saavad 1.–15. märtsini 2022 esitada Eesti Rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad isikud. Soovitame taotluse esitada eKoolis, sest see on lihtne ja kiirelt teostatav.

NB! eKooli keskkond on avatud 1. märtsist

Vanem peab ennast logima eKooli ID kaardiga (Smart-ID vms). Kui on taotlus esitatud eKoolis, saab vanem oodatud vastuse koolikoha määramise kohta e-kirjana.

Kui vanem soovib koolikohustuslikust east nooremat last kooli panna, kinnitab koolivalmidust lasteaed.

Pabertaotlusi võetakse vastu Tallinna Haridusametis (Estonia pst 5a, 3. korrus).

Koolikohtade määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinna linnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate soove. Kui mõne kooli läheduses elab rohkem lapsi, kui koolis on õppekohti, siis võidakse arvestada isikute elukohaandmete rahvastikuregistrisse kandmise aega, eelistades neid, kelle registrikanne on varasem.

Kui lapsevanemad ei ole taotlust esitanud, määratakse elukohajärgne kool andmete alusel.

Lastevanematel, kelle lapsed on 1. märtsiks saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja enam taotlust esitada.

Juhul, kui laps on Eesti rahvastikuregistri järgi Tallinna elanik, kuid ei asu õppima Tallinna munitsipaalkooli esimeses klassis, tuleb lapsevanemal sellest kindlasti  teavitada Tallinna Haridusametit vastava vormi või alloleva kontakti kaudu.

Kogu esimesse klassi astumisega seotud info leiab Tallinna Haridusameti kodulehelt http://www.tallinn.ee/est/haridus/Esimesse-klassi-astumine .

Lapsevanemate küsimustele vastavad vajadusel Tallinna Haridusameti hariduskorralduse osakonna spetsialistid.

Tallinna Haridusamet (Estonia pst 5a, 10143 Tallinn) on avatud:

 E 08.15-17.45;

T, K, N 08.15-16.45 ja R 08.15-15.45.

Lisateave:

Tallinna Haridusamet

Tel 6404590

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

karu

 

m_ja_a.jpg

 

HITSA